Dzisiaj jest Czwartek, 19 października 2017 roku.

Festyn samorządowo-komunalny w Tczewie tło nagłówka1

Festyn samorządowo-komunalny w Tczewie 27 maja 2017 r.


Gdańsk, 01.06.2017 r.

Dzięki uprzejmości władz samorządowych Tczewa dnia 27 maja 2017 r. Obwodowy Urząd Miar w Tczewie przybliżył wszystkim odwiedzającym festyn samorządowo-komunalny charakter pracy urzędów miar w Polsce.

W związku, z czym na naszym stoisku znalazło się wiele przyrządów pomiarowych, których sprawdzenie przeprowadza się w urzędach miar.

W tym roku festyn samorządowo-komunalny odwiedził wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński, który po przywitaniu wszystkich gości zainteresował się również naszym stoiskiem. Duże wrażenie nie tylko na uczestnikach festynu, ale i na nas zrobił pokaz Chorągwi Husarskiej Marszałka Województwa Pomorskiego.

Na zorganizowanym przez nasz urząd stoisku uczestnicy festynu mieli okazję sprawdzić własny refleks, ponadto podobnie jak w poprzednich latach umożliwiliśmy sprawdzenie dokładności zegarków za pomocą chronokomparatora, poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu oraz zapoznanie się z budową wodomierza.

Nasi pracownicy przygotowali wiele konkursów dla dzieci związanych z praca, którą wykonujemy. Były kolorowanki dotyczące pracy urzędu, składanie na czas modelu wodomierza, obsługa wagi mechanicznej oraz sprawdzanie refleksu – co zainteresowało również i starszych uczestników festynu. Osoby biorące udział w przygotowanych przez nas konkursach otrzymywały pieczątkę na kuponie uprawniającym do udziału w konkursie głównym, z cennymi nagrodami, organizowanym przez Urząd Miasta.

Bardzo dziękujemy władzom samorządowym Tczewa oraz wszystkim odwiedzającym nasze stoisko.Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia.